Elektroinstalace

Kvalitně provedená elektroinstalace by měla být naprostým základem, pokud chceme hovořit o bezpečném bydlení. Postaráme se o vše potřebné – od vysekání potřebných drážek přes umístění kabelových rozvodů až po osazení zásuvkami, vypínači a jističi. Kromě toho se zabýváme i hromosvody a jejich instalací.

elektroinstalace
alkamont revize

Elektroinstalace začíná už zřízením přípojky nízkého napětí, kterou umístí distributor elektrické energie, nejčastěji v podobě pojistkové skříně na hranici pozemku.

První instalace je třeba zahájit ještě před samotnou výstavbou. Situaci by měl nejprve zhodnotit projektant z oboru elektro, který zpracuje návrh rozvodů. Na základě projektu poté může být zahájena samotná elektroinstalace, která může být nejen standardní, ale také inteligentní.

Po dokončení elektroinstalace musí ještě před uvedením budovy do provozu dojít k přezkoušení a přeměření. Pokud je vše funkční a stoprocentně bezpečné, revizní technik vystaví revizní zprávu, která je třeba pro kolaudaci i jednání s distributorem elektrické energie.

Standardní elektroinstalace

Jedná se o klasický způsob elektroinstalace. V jejím rámci jsou zpracovány hrubé rozvody, vysekání drážek, instalace kabelů, montáž rozvaděčů, položení tras pod omítkou nebo na povrchu v elektromontážních lištách, kabelové rozvody, rozvody v ochranných trubkách, osazení rozvodných i přístrojových krabic, kompletace zásuvek, vypínačů, svítidel, rozvaděčů a připojení ostatních zařízení, osazení elektrických rozvodů zásuvkami, vypínači, jističi a ostatními přístroji včetně osvětlovacích těles.

Inteligentní elektroinstalace

Její náležitosti jsou podobné jako u standardní elektroinstalace. Hlavním rozdílem je ovšem způsob propojení a následného ovládání jednotlivých prvků. Dochází k naprogramování rozvaděče a následné automatizaci celé domácnosti. Díky tomu si snadno nastavíte automatické zapínání světel, stahování žaluzií, vytápění bytu i celou řadu dalších běžných úkonů. Automatizací je zajištěno efektivní řízení domácnosti a v případě správného nastavení i velká úspora energií.

Jak probíhá spolupráce s námi

Při osobní konzultaci projdeme všechny podklady a seznámíme se podrobně s objektem i vašimi potřebami.

Připravíme kompletní cenovou nabídku i návrh realizace. To vše na míru přímo pro váš projekt.

Zajistíme realizaci i následnou revizi, abychom vám vše předali plně funkční a připravené k provozu.

S jakými značkami výrobků spolupracujeme

Proč si vybrat právě Alkamont?

Jsme spolehliví a na kvalitě našich služeb i produktů nám záleží.

Můžete se na nás spolehnout i po uplynutí záruční doby.

Cenovou nabídku a úvodní konzultaci u nás máte zdarma.

Každý případ má své funkční řešení – a my ho vždy najdeme.

Napište nám